PRECITNUTIE POSLANCA ŠPÁNIKA!

Poslanec Špánik sa na pôde NR SR ostro ohradil voči Ľ SNS. Strane, za ktorú kandidoval a za ktorú bol do parlamentu zvolený. Je to výsmech jeho voličom a strane, za ktorú sa do parlamentu dostal, alebo iba chladný predvolebný kalkul?

Strane vyčítal ľudáctvo, čiernu zástavu na SNP, šeky, pozdrav Na stráž! a podobne. Vraj ho strana sklamala a on odmieta vstúpiť do takého klubu, ktorý hlasuje s Ficom.

Je zaujímavé, že Špánik takto neprecitol pred zostavovaním kandidátky do volieb 2016. Mal na to skvelú príležitosť. Čierna zástava k SNP, ktorá mu tak leží v žalúdku, bola totiž vyvesená už v roku 2015. Taktiež ani pred voľbami a ani po nich sa členovia nevyhýbali pozdravu Na stráž! a podľa mojich informácií sa takto nechal zdraviť  aj precitnutý poslanec Špánik, ktorý pred zostavovaním kandidátky v roku 2016 s týmto pozdravom nikdy problém nemal. Na toto treba buď chrbtovú kosť nemať, alebo miesto nej mať hadicu.

Precitnutý  poslanec Špánik samozrejme nezabudol na šeky, ktoré sa rozdávali v roku 2017. Teda mal čas veci zhodnotiť. A ako charakterný a zásadový človek, za akého sa prezentuje, mal jednoducho odmietnuť prijať mandát, ktorý mu dali voliči tej strany, z ktorej je tak bezbreho sklamaný. Vážený pán poslanec, Vy sedíte v parlamente vďaka voličom Ľ SNS, nie vďaka Národnej koalícií. A voči týmto voličom nesiete aj zodpovednosť, takže by bolo vhodné sa podľa toho aj správať. Vás nezvolili ako nezávislého a nestraníckeho kandidáta a z vašej kandidatúry a zvolenia Vám vyplývajú aj nejaké, minimálne teda morálne záväzky.

Vraj je strana izolovaná a nič nepresadila. To viete pán poslanec, z opozície je to ťažko. Uvidíme, čo sa podarí presadiť Vám. Určite toho bude kopa a ja to veľmi pozorne budem sledovať. Veď ste sa jasne dištancovali od ľudákov. To musí zabrať.

Podľa Špánika strana oklamala ľudí, ktorí vďaka nej nosia nálepku náckov. A možno to je ten pravý dôvod jeho útoku. On sa totiž tej pomyselnej nálepky, ktorú aktuálne on sám svojimi nezmyselnými rečami živí, jednoducho potrebuje zbaviť. A opätovne treba pripomenúť, že tá nálepka tu bola už pred podávaním kandidátky v roku 2016, s ktorou precitnutý Špánik v tej dobe problém nemal. Zaujímavé, nemyslíte?

Idú voľby a treba byť za každú cenu chrumkavučký na všetky strany (alebo pre všetky strany?). Národná koalícia, za ktorú pán poslanec kandidoval v komunálnych voľbách určite bude potrebovať na svojej kandidátke do volieb 2020 „očistených a precitnutých“ kandidátov. A s vyhraneným názorom voči strane a jej voličom, ktorí ho do parlamentu dostali sú jeho šance oveľa lepšie. Lebo oni sú tí noví a správni vlastenci.

Autor článku: Lukáš Kopáč

Please follow and like us:
error
fb-share-icon